• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[COOP | 05.01.2019 | 20:00] The north path 1/3
#1
The north path cz.1
COOP | 05.01.2019 | 20:00

[Obrazek: hok7K0W.jpg]

Opis
Trwa misja stabilizacyjna w jednym z krajów na Bliskim Wschodzie. Głównym zadaniem marines jest osłabienie wroga, poprzez przecięcie północnego szlaku transportowego, prowadzącego przez Rasman. W tym celu przygotowywany jest plan ataku na miasto, które jest jednym z głównych centrów dystrybucyjnych opium oraz amunicji.
W pierwszym etapie głównym założeniem jest poszerzenie kontrolowanego obszaru na północ od Feruz Abad. Żeby móc wysłać tam nasze patrole, które będą mogły zabezpieczyć drogę do Rasman, niewielki oddział piechoty zostaje wysłany do zneutralizowania głównych zagrożeń w miejscowościach Falar oraz Bastam.

Miejsce
Północny Takistan


Zadania główne
1. Wyeliminować przywódców wrogich oddziałów - ruchem oporu w Falar oraz Bastam kieruje dwóch doświadczonych dowódców-talibów. Obaj dysponują bojówkami w liczbie kilkudziesięciu ludzi, które walczą z wysokim morale. Oczyszczenie miast oraz zabicie bądź aresztowanie tych przywódców powinno wystarczyć to przejęcia kontroli w tym obszarze.  

Zadania dodatkowe
1. Sabotaż sieci komunikacyjnej wroga (wysadzenie przekaźnika radiowego)
2. "No man left behind" - misja zakłada zajecie obszaru bez strat osobowych, a jeśli będą jacyś ranni (niezdolni do walki) lub martwi nie mogą pozostać na polu walki i powinni być przetransportowani do punktu RV i oczekiwać na podjęcie przez helikopter ratunkowy.

Informacje do misji
Sekcje czerwone są sekcjami szturmowymi. Niebieskie będą głównie działać jako wsparcie oraz rozpoznanie (są lżejsi, bez plecaków i z mniejszą ilością amunicji).
Misja rozpoczyna się ok. 5:30 czasu lokalnego (tuż przed wschodem słońca). W punkcie zbiórki (RV) powinniśmy się pojawić w ciągu 10 min. W kryjówce na punkcie RV pozostawiono dla nas niewielki zapas amunicji, medykamentów oraz cywilny pojazd do transportu. RV nie jest w strefie całkowicie bezpiecznej i w jego pobliżu wskazane jest zachowanie czujności oraz dyskrecji.

Sloty
  • Alfa 1-1
1. TL - szach
2. Marksman - zbysiek
3. Auto Rifleman (M27) - Wadny
4. Medic - Mat
5. Rifleman - Vester
6. Auto Rifleman (M249) - Gerhex
7. EOD Tech - Rysio
8. Rifleman M136 - Marcin648
9. Rifleman - Maniek
  • Alfa 1-2
1. TL - Wrr
2. Marksman - Sallami
3. Auto Rifleman (M27) - klapek
4. Medic - Bon
5. Rifleman - Dymek
6. Auto Rifleman (M249) - Rispo
7. Rifleman - Andrzej 
8. Rifleman M136 - Tomo

Jakieś info#1
Jak będą chęci i motywacja to może wkrótce pojawi się 2. a potem 3. część "kampanii".

Jakieś info#2
Jak przypadkiem będzie więcej chętnych to jestem skłonny dodać kilka slotów.

Mody
Paczka podstawowa
Kładziesz się do łóżka, zamykasz oczy i próbujesz nie być na świecie - to jest spanie.
~Zbysiek
  Odpowiedz
#2
  • Alfa 1-1
2. Marksman - zbysiek
Pozdrawiam.
https://pastebin.com/raw/PN3dqiUc

[Obrazek: JogZptf.gif]
imadło
  Odpowiedz
#3
2. Marksman
[Obrazek: hFLirBl.gif]
  Odpowiedz
#4
Alfa 1-2
6. Auto Rifleman (M249) - rispo
  Odpowiedz
#5
Alfa 1-2
3. Auto Rifleman (M27) - klapek
  Odpowiedz
#6
Alfa 1-1
4.Medic Mat
  Odpowiedz
#7
Alfa 1-2

Rifleman - Dymek
  Odpowiedz
#8
1-2 medyk
It's a basic truth of the human condition, that everybody lies. The only variable is about what.
The weird thing about telling someone they're dying is it tends to focus their priorities. You find out what matters to them.
What they're willing to die for. What they're willing to lie for.
~Gregory House
  Odpowiedz
#9
Alfa 1-1

6. Auto Rifleman (M249)

Może zmienić nicki na zielony, lepiej wtedy widać.
[Obrazek: E9vWyK.gif]
  Odpowiedz
#10
Alfa 1-1
5. Rifleman
  Odpowiedz
#11
Alfa 1-1 Ałto Rajflmen
  Odpowiedz
#12
Rifleman M136
[Obrazek: Dk2qzWHU0AA6XQk.jpg]
  Odpowiedz
#13
Rifleman
  Odpowiedz
#14
Jak będą dorobione sloty tak samo jak reszta to Marksman.
Jak nie jakiś zwiad albo jakiś M249.
PS. Jak ma być wyszadzenie RT to potrzebny jest chyba ktoś z ładunkami.
  Odpowiedz
#15
Jakiś slot
1-1-8 Rifleman M136
Never spend 6 minutes doing something by hand when you can spend 6 hours failing to automate it ~Zhuowei Zhang
[Obrazek: NTFSyLu.gif]
  Odpowiedz
#16
Dodałem 4 sloty, po 2 na każdą drużynę. 4 osoby, które wpisały się powyżej proszę o edycję postów z wyborem slota.
Kładziesz się do łóżka, zamykasz oczy i próbujesz nie być na świecie - to jest spanie.
~Zbysiek
  Odpowiedz
#17
rezerwa?
  Odpowiedz
#18
https://www.youtube.com/watch?v=3vTFYbdtw0s
https://gfycat.com/pl/QuarrelsomeBestBoa

https://www.youtube.com/watch?v=prGXvKwMxl8
Never spend 6 minutes doing something by hand when you can spend 6 hours failing to automate it ~Zhuowei Zhang
[Obrazek: NTFSyLu.gif]
  Odpowiedz
#19
Witam,

Na prośbę Pana Szachcika (oraz z poczucia obowiązku wobec tak zaangażowanej społeczności) zamieszczam podsumowanie z perspektywy Team Leadera drużyny Alpha 1-2, przemianowanej później na Bravo 52 (B-52, pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Ok godz 5:35 czasu lokalnego, zgodnie z planem, Chinook marki Chinook dostarczył obie drużyny na punkt LZ. Przy wysiadce doszło do kilku disconnectów (crashe?), przez co na samym LZ spędziliśmy jakieś 5min (o 7 za długo), czekając na powrót wszystkich zainteresowanych. Następnie drużyna Alpha oraz Bravo 52 (względnie równolegle) przemieściły się do najbliższej grani, skąd rozciągał się widok na RV oraz drogę prowadzącą do kompleksu w którym znajdował się punkt przegrupowania. I tutaj został popełniony pierwszy brak komunikacji- TL drużyny Alpha nie przekazał nam, ze wyruszyli w kierunku punktu RV, przez co drużyna Bravo 52 ruszyła z około trzyminutowym opóźnieniem. Z tego co mi wiadomo, w samym kompleksie doszło do wymiany ognia, niemniej według moich informacji, nikt z naszych nie odniósł poważniejszych obrażeń.
Gdy obie drużyny dotarły do kompleksu, podczas ustalania planu działania pomiędzy dowódcami obu drużyn, doszło do dwóch tragedii (tylko):
1) W wyniku popełnienia drugiego braku (ok 2min opóźnienie) komunikacji, buddyteam marksman+rifleman (Islami&Dymek), który został wysłany na kolejny szczyt, aby przeprowadzić rekonesans drogi w kierunku pierwszego celu został zaskoczony przez wrogi patrol. W momencie otrzymania meldunku, wściekły Pan Talib zachodził ich już od boku(?). Efekt? W odstępie 5sek drużyna Bravo 52 straciła dwóch ludzi.
2) W wyniku własnej głupoty, pomimo braku jakiegokolwiek rozkazu dotyczącego włażenia na dachy (ba! członkowie drużyny B-52 otrzymali rozkaz zabezpieczenia południowej części kompleksu, budynek znajdował się w północno-wschodnim rogu), Pan Rispo uznał, że doskonałym sposobem na podniesienie morale po stracie zwiadu będzie ZJEBANIE SIĘ ZE SCHODÓW. Tylko dzięki natychmiastowej reakcji drużynowego medyka (Pan BB), jak i pełnemu profesjonalizmowi całego teamu (Gif related), udało się odratować tego dzbana.

Gdy wszyscy byli już cali i zdrowi (na ciele), obie drużyny ruszyły ustaloną trasa w kierunku pierwszego celu. Konieczne było przeprawienie się przez całkiem ruchliwą drogę, które zostało przeprowadzone niemalże wzorowo- Zaledwie 1 ofiara śmiertelna.

Likwidacja pierwszego dowódcy talibów poszła szybko, gładko i przyjemnie. Również za sprawą dzielnego marksmana drużyny Alpha, Pana ZBK mk.I, który skutecznie likwidował to, co udało mu się trafić. Po oddaleniu się na bezpieczną odległość, Pan Tetris zdetonował ładunek podłożony pod zu-23 znajdujące się w wiosce.
Dalsza część misji przebiegła według planu- obie drużyny przesuwały się na północ, w stronę drugiego celu, po drodze likwidując napotkanych przeciwników. Pan ZBK mk. I likwidował i spottował.
B-52 wysadziło wieżę radiową, a następnie zabezpieczyło kompleks stanowiący kolejny punkt regroupu przed atakiem na ostatni cel.
Sam atak dupy nie urwał: zginęła jedna osoba, kilka odniosło rany. Czary-mary, potwierdzenie zabicia drugiego dowódcy Talibów, telefon po transport do domu.

Kurtyna!

Osobiście uważam, że misja była bardzo przyjemnie zrobiona, natomiast "odczuwalny" brak jednostek talibów wynikał raczej ze skuteczności ZBK mk. I niż "faktycznego" braku w jednostkach wroga. Komunikacja z Panem Szachcik to, jak zwykle, przyjemność.
Drużyny nie będę chwalił, bo tylko Antrzej, BB, Terich i Tomo byli grzeczni, a Klapuś zasługuje na srogiego klapsa. Natomiast Rispo to wciąz Rispo.
Pozdrawiam,
Wrr
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości