• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
24.08.2018 Niebieskie ludziki
#1
Niebieskie ludziki
COOP | 24.08.2018 | 20:00
Opis:

Narastająca agresja ze strony Chernaruskiej Republiki Ludowej w stronę jej sąsiadów, agresywna polityka zagraniczna, wzmożony rozwój armii oraz coraz otwarty atak na niezależną republikę Bratysławy niepokoi NATO. Obawiamy się że może być to zarzewie 3 wojny światowej. Postanawiamy wysłać was (amerykańskich komandosów) pod przykrywką rebeliantów w celu destabilizacji i osłabienia CRL. Musicie działać pod przykrywką gdyż bliskie stosunki CRL i Rosji uniemożliwiają nam przeprowadzenie otwartej inwazji w celu "pacyfikacji zagrożenia". Będziecie musieli przechwycić i zniszczyć transport wrogich pojazdów pancernych, uderzyć na infrastrukturę oraz wyeliminować północno-wschodnią bazę Gorka.

Miejsce: Cherno 

Zadania główne:

  1. Zniszczyć dostawę BMD-2
  2. Zlikwidować osłabionego wroga w bazie Gorka
Zadania Dodatkowe:

  1. Zniszczyć zapasy paliwa
Sloty:

Wodnik 1-1

TL-
Medyk-
RKM- Vester
RKM Asst-
Rifleman- JK98
Rifleman- Marcin648
Rifleman- malkazar
Rifleman-

Borsuk 

Dowódca IFV- Tomo
Kierowca IFV- Dymek
Strzelec IFV- Wrrr

HQ

SL- Szachcik
Medyk- Wadny
Mięsny jeż- Szynka

Wodnik 1-2

TL-
AT Asst-
AT- Andrzej
Rifleman-
Rifleman-
Dowódca IFV-
Kierowca IFV-


Dodatkowe informacje:

IFV dla drużyny Borsuk to BMP-2.
Drużyna Wodnik 1-2 jest drużyną zmechanizowaną i posiada M113 z M2.

Mody:

Paczka podstawowa
[Obrazek: hFLirBl.gif]
  Odpowiedz
#2
żartowałem. raczej bede
Pozdrawiam,
Wrr
  Odpowiedz
#3
Sloty dodane
[Obrazek: hFLirBl.gif]
  Odpowiedz
#4
Borsuk
Kierowca IFV- Dymek
  Odpowiedz
#5
Borsuk
Strzelec IFV
  Odpowiedz
#6
Wodnik 1-1
RKM-
  Odpowiedz
#7
Dowódca Bursuka
Pozdrawiam,
Wrr
  Odpowiedz
#8
Wodnik 1-2 AT-
  Odpowiedz
#9
Wodnik 1-1

Rifleman- Jot_Ka
  Odpowiedz
#10
HQ, SL
Tak naprawdę to ja jestem Makarov
  Odpowiedz
#11
Medyk Ejdż Kju
[Obrazek: 4AHEmRz.jpg]
  Odpowiedz
#12
(24-08-2018, 16:59)Wadny napisał(a): Medyk Ejdż Kju

Nie ma takiego teamu jak "Ejdż Kju".

HQ

Medyk- zbysiek
[Obrazek: CYZRFcP.png]
  Odpowiedz
#13
1-1
Rifleman
Never spend 6 minutes doing something by hand when you can spend 6 hours failing to automate it ~Zhuowei Zhang
[Obrazek: NTFSyLu.gif]
  Odpowiedz
#14
(24-08-2018, 17:01)zbysiek napisał(a): Nie ma takiego teamu jak "Ejdż Kju".

HQ

Medyk- zbysiek

Hipokryzja:
[spoiler=skrinek][Obrazek: lWm3peO.png][/spoiler]

ps.
28.07 misja "Bird down"
Tak naprawdę to ja jestem Makarov
  Odpowiedz
#15
Wodnik 1-1

Rifleman- Malkazar
  Odpowiedz
#16
Wodnik 1-1
RKM Asst
  Odpowiedz
#17
https://www.youtube.com/watch?v=BwwKyycrLqs
Never spend 6 minutes doing something by hand when you can spend 6 hours failing to automate it ~Zhuowei Zhang
[Obrazek: NTFSyLu.gif]
  Odpowiedz
#18
Podczas misji większość rzeczy zadziałała jak zakładałem nie licząc BMD i ekipy zbieraczy oraz stacji benzynowej z magicznymi ładunkami na BRDMie. Niestety te czynniki były wystarczające do unieszkodliwienia większości graczy, a to skutkowało niepowodzeniem misji.
[Obrazek: hFLirBl.gif]
  Odpowiedz
#19
Kilka słów od HQ.
Organizacyjnie i taktycznie rozgrywka bardzo mi się podobała. Na starcie lekki chaos, w którym sam byłem przez chwilę zagubiony i dopiero jak wydałem rozkaz zajęcia pojazdów i ruszyliśmy to jakoś się uspokoiło.
Plan zakładał, żeby na skrzyżowaniu na którym się zatrzymaliśmy ulokować BMP z widokiem na cały port, a reszta piechoty wykorzystując działanie pod przykrywką zajęła umocnione pozycje przy jakichkolwiek zabudowaniach. I wtedy po wstępnym rozpoznaniu rozpoczęlibyśmy szturm od likwidacji największych zagrożeń. Niestety podczas spotowania wróg otworzył do nas ogień. Całe szczęście w pogotowiu była nasza załoga BMP, która od razu zareagowała na rozkaz i dała nam odrobinę inicjatywy, aby móc się przegrupować, połatać rannych i zmienić kierunek ataku. Niemałą rolę odegrała tu też załoga M113. 
Po przegrupowaniu się na północy miasta nareszcie dobrze zaczęła się wykazywać drużyna Wodnik, sukcesywnie przesuwając się do przodu i napędzając szturm. Dobra współpraca z załogami naszych uzbrojonych pojazdów przynosiła dobre rezultaty aż udało się dotrzeć do ustawionych w porcie BMD. Szturmująca piechota z przodu niestety nie zauważyła, że w jednym z nich znalazła się załoga, która obróciła działo i wybiła połowę naszego oddziału zanim strzelec AT je zneutralizował.
W połowicznym składzie podłożyliśmy ładunki pod cel, w międzyczasie tracąc jeszcze jednego załoganta BMP, który został postrzelony przez naszego medyka (byliśmy pod ostrzałem i myśląc, że to z tego kierunku, medyk strzelił nie patrząc kto tam stoi).
Odjeżdżając od celu położyliśmy jeszcze ładunki pod stację benzynową (cel dodatkowy) i chcieliśmy ruszyć dalej. Niestety przejeżdżając pomiędzy stacją benzynową a uszkodzonym BRDM wroga nastąpiła eksplozja, która zniszczyła całą naszą ciężarówkę z załogą. Na polu walki zostały 4 osoby (załogi dwóch naszych opancerzonych pojazdów), które oddaliły się od miasta i tym misja się zakończyła.

Szkoda głupich błędów, które skróciły grę, bo misja była dość ciekawa i dynamiczna. Mimo wszystko powtórzę, że mi się podobało i nie mam większych zastrzeżeń.

Plusy
+ całkiem dobry szturm
+ bardzo dobra gra i współpraca z załogami pojazdów BMP oraz M113

Minusy
- misja zakończona niepowodzeniem (duże straty, wykonany tylko jeden cel)
Tak naprawdę to ja jestem Makarov
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości