Kolonizacja podlasia
Będę
50.00%
3
Może
50.00%
3
6 głosów
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OUTDATED coop10opadygradu
#1
opady gradu
COOP | 04.05.2019 | 20:00

[Obrazek: ZEFCHOg.jpg]

Opis:
Jest rok chujwiejaki, zostaliśmy przydzielieni do operacji "opady gradu", wraz z wsparciem Blackhawka przerobionego na Apacha mamy za zadanie przełamać obronę wroga w mieście Corazol. Po wykonaniu za wszelką cenę udajcię się do miasta BAGANGO i przeszukajcie samo miasto jak i okolice w poszukiwaniu HQ wroga oraz gradów. HQ i grady macie zniszczyć, wszelakich oficerów pojmać i zawieść do bazy.
Spodziewamy się kontaków powietrznych wroga, więc blackhawk jest wyposażony w m.in ATAS'y.

Miejsce: Suhrani

Zadania główne:
  1. Zniszczyć sztab wroga
  2. Zniszczyć grady wroga
  3. Pojmać wrogiego oficera
  4. Przejąć i przeszukać wrogą stację radiową
Zadania poboczne:
  1. tak
Mapa:
[Obrazek: hnwtV32.png]

Sloty:

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
  1. Squad Leader Szachcik
  2. Fast Medic Antrzej
  3. Combat Engineer rispo
  4. JTAC Pan Podręcznik
  5. Team Leader
  6. Rifleman (M136) chriseek
  7. Machine Gunner Dziuba
  8. Assaultman (SMAW) Vester
  9. Assaultman Assistant (plecak) 
  10. Rifleman Tomo
  11. Rifleman Koso
  12. Rifleman
BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB
  1. Helicopter Pilot Klapek
Dodatkowe informacje:
Blackhawk posiada hellfire z ACE.

Mody:
[Obrazek: CYZRFcP.png]
  Odpowiedz
#2
medyk
It's a basic truth of the human condition, that everybody lies. The only variable is about what.
The weird thing about telling someone they're dying is it tends to focus their priorities. You find out what matters to them.
What they're willing to die for. What they're willing to lie for.
~Gregory House
  Odpowiedz
#3
poproszę eSLa
Tak naprawdę to ja jestem Makarov
  Odpowiedz
#4
Mg schutze poproszę
[Obrazek: E4Dgtpb.jpg]
  Odpowiedz
#5
JTAC- Pan Podręcznik
Pozdrawiam,
Wrr
  Odpowiedz
#6
5. Ham
[Obrazek: hFLirBl.gif]
  Odpowiedz
#7
Combat Engineer pls
  Odpowiedz
#8
Assistance
  Odpowiedz
#9
Pajlot, albo jakiś rifleman plox
[Obrazek: Dk2qzWHU0AA6XQk.jpg]
  Odpowiedz
#10
wypis
[Obrazek: hFLirBl.gif]
  Odpowiedz
#11
ależ oczywiście że Helicopter Pilot, jak nie ja to kto inny was przeleci Smile
  Odpowiedz
#12
Niestety wypis, łeb mnie boli
It's a basic truth of the human condition, that everybody lies. The only variable is about what.
The weird thing about telling someone they're dying is it tends to focus their priorities. You find out what matters to them.
What they're willing to die for. What they're willing to lie for.
~Gregory House
  Odpowiedz
#13
11-rifleman- Kosoooooooooooooooooo
[Obrazek: maxresdefault.jpg]
  Odpowiedz
#14
przepis na medica
  Odpowiedz
#15
Assaultman Assistant (plecak)
[Obrazek: E9vWyK.gif]
  Odpowiedz
#16
[Obrazek: iobQpHY.png]

Czas
Rozpoczęcie: ok. 20:15
Koniec: ok. 22:00

Zadania główne
1. Zniszczyć sztab wroga [niewypełnione]
2. Zniszczyć grady wroga [niewypełnione]
3. Pojmać wrogiego oficera [niewypełnione]
4. Przejąć i przeszukać wrogą stację radiową [wypełnione]


Zadania dodatkowe
1. Nie


Opis przebiegu misji
Wyruszyliśmy z bazy przy lotnisku w sile drużyny 11-osobowej + pilot wsparcia. Zabraliśmy 2 pojazdy: 1x Mrap z M2 oraz Hmmwv medyczny. Pilot natomiast operował w uzbrojonym Blackhawku.
Pierwszy cel dla nas to było przełamanie obrony w Corazol. Wróg nie stawił dużego oporu, chociaż daliśmy się kilka razy zaskoczyć przez pojedyncze jednostki przez co straciliśmy już na tym etapie naszego JTAC-a i musiałem sam przejąć jego rolę. Warte odnotowania, że wcześniej świetnie spisał się we współpracy z pilotem skutecznie likwidując cel opancerzony.
Z Corazol ruszyliśmy dalej główną drogą w stronę Obregan. Po drodze napotkaliśmy na pozycję wroga z działem ZU, które uszkodziło nam pojazd. Po w miarę sprawnej interwencji inżyniera oraz opatrzeniu rannych posunęliśmy się naprzód, ale po chwili zostaliśmy zatrzymani przez wroga w Obregan. Po ok. 10-minutowej wymianie ognia i utorowaniu drogi postanowiliśmy ruszyć najpierw w stronę stacji radiowej, gdyż jej położenie dawało nam przewagę wysokości w przypadku szturmu na główny cel, czyli Bagango. W międzyczasie w niewyjaśnionych okolicznościach straciliśmy nasze wsparcie z powietrza.  
Na ok. 1km od miasta zostaliśmy ostrzelani przez okopany na wzgórzu BMP. Zdołaliśmy zerwać kontakt i schować się przy ruinach na skrzyżowaniu. Sekcja AT przeprowadziła szturm i zlikwidowała zagrożenie po czym przegrupowaliśmy się pod przełęczą San Marco. W tym miejscu zostaliśmy zaskoczeni przez kolejny pojazd wroga, który staranował naszego hmmwv i otworzył ogień do piechoty raniąc 2 żołnierzy. Szybka odpowiedź ogniem w stronę BRDM zdołała go unieruchomić, ale odłamki z pocisku AT uderzającego w pojazd raniły kolejne kilka osób przez co postój się przedłużył. Po ogarnięciu burdelu przeprowadziliśmy atak na stację radiową. Dość szybko udało nam się wejść na jej teren i oczyścić teren wokół, ale nie byliśmy świadomi, że z odsieczą ruszyło już wiele zaalarmowanych patroli z miasta Bagango.
Nieprzewidziane ruchy wroga w połączeniu z naszą nieporadnością doprowadziły do tego, że zaczęliśmy tracić ludzi jeden po drugim i w ciągu 30 minut zostaliśmy wybici całkowicie.

Uwagi
Ogólnie bez większych zastrzeżeń.

Wnioski
W połowie misja poszła dobrze, ale jak przyszedł trudniejszy etap to była klapa totalna. Ciężko upatrywać przyczyn, moim zdaniem utrata koncentracji w kluczowym momencie misji. Po zdobyciu stacji radiowej brakło mi zdecydowania, a pozostali trochę jakby zbyt biernie tkwili na pozycjach przy medyku. Granie trudniejszej misji po przerwie, więc mogło być gorzej, ale też i lepiej. 5/10 dla nas, 8/10 dla MM.
Tak naprawdę to ja jestem Makarov
  Odpowiedz
#17
No dokładnie tak było jak szachu napisał, mogę od siebię jedynie dodać że trochę za dużo wroga było w samym mieście, jak na jego wielkość (ponad 100 jednostek). Szkoda że granatnik został w bazie, bo by się tam przydał.
Frekfencja jak zawsze wzorowa.
Problemów technicznych, poza klapkiem którego z gry co jakieś 30min wyrzucało i andrzejem którego skrypt do pojazdu nie tepłnął jak internet mu ucieło, nie było.
[Obrazek: CYZRFcP.png]
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości