• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ COOP | 17.05.2019] Codename "Levitate"
#1
Codename "Levitate"
COOP | 17.05.2019 | 20:00
[Obrazek: xACnxaj.jpg]
Opis:
Świat jest bliski zagłady przez trwający globalny konflikt między największymi mocarstwami. Napięcie między stronami przekroczyło już wszelkie granice co spowodowało ignorowanie wszelkich porozumień międzynarodowych i dopuszczenie się stosowania wszelkiego rodzaju broni, w tym atomowej i biologicznej. Gatunek ludzki uległ znacznej depopulacji a także nieprzewidzianym mutacjom. Wojna na zaawansowane technologie przeradza się w walkę o przetrwanie. Walczące frakcje ukrywają się w zamkniętych schronach bądź ukrytych obozach, gdyż poza nimi nie da się znaleźć przyjaźnie nastawionych istot żywych.

W pewnym kraju Europy Wschodniej wojsko amerykańskie posiadało placówkę badawczą, która zajmowała się obserwacją pewnej anomalii, która miała przynieść możliwość pozyskiwania praktycznie darmowej energii, co w trudnych czasach może być kluczem do przetrwania i rozwoju. W ostatnim czasie urwał się jednak kontakt z placówką, więc postanowiono wysłać na jej miejsce ekspedycję, która ma za wszelką cenę zabrać z niej zebrane dotychczas dane i zniszczyć ich kopie, zanim dostaną się w ręce przeciwnika.

Dla ekspedycji pojawiły się jednak pewne komplikacje. Została ona ostrzelana przez nieznaną frakcję, tracąc przy tym kilku członków oraz swój pojazd. Po nadaniu sygnału o pomoc udało im się skontaktować z drużyną rozpoznawczą MARSOCu, która mimo dysponowania już niewielką ilością sprzętu podjęła się wspólnej misji, która ma w tym momencie najwyższy priorytet.

Nowo uformowana ekspedycja przemieszczając się wspólnie przez 2 dni bez pojazdu straciła sporo zasobów, ale wg szacunków placówka powinna się znajdować już ok 1-2km na południe. Jednak na otwartym terenie grupa została zaatakowana przez hordę zombie i zmuszona do ucieczki. Udało im się skryć w opuszczonym tunelu kolejowym, który wydaje się, że prowadzi również na południe.

Miejsce: Europa Wschodnia

Zadania główne:

  1. Dostań się do kratera/placówki badającej anomalię, zabierz laptop i dokumenty oraz zniszcz sprzęt badawczy
  2. Ewakuuj się do wyznaczonego punktu

Zadania poboczne:
  1. Sprawdź czy dane nie zostały już przechwycone (przeszukaj Obóz-2 i 3)

Mapa:

[Obrazek: vlRvkxG.jpg]

Sloty:
Ekspedycja

  1. Dowódca - Sallami
  2. Inżynier-1 - szachcik
  3. Inżynier-Mechanik - Antrzej
  4. Medyk - Bon
  5. Strzelec - Koso 
  6. Inżynier-2 - Marcin648
  7. Inżynier-3 -  NieZalezny
MARSOC

  1. Dowódca - Oro
  2. Operator-Strzelec - klapek
  3. Operator-Mechanik - rispo
  4. Operator-EOD - zbysiek
  5. Operator-Medyk -  Tomo

Ekspedycja-2

  1. Oficer - Vester
  2. Strzelec -
  3. Oficer - Gerhex

Dodatkowe informacje:
Sloty inżynierów nie posiadają radia, ale są normalnie uzbrojone. Inżynierowie jako jedyni posiadają strzykawki oraz pigułki "antywirusowe" (na zakażenie od zombie). Wyposażenie każdego slotu może być różne/improwizowane i raczej niezbyt bogate. Więcej informacji na odprawie ts przed misją.
Zapraszam.


Mody:
Tak naprawdę to ja jestem Makarov
  Odpowiedz
#2
MARSOC

Dowódca - Pan Podręcznik (na 80%)
Pozdrawiam,
Wrr
  Odpowiedz
#3
Kierownik wycieczki aka opiekunka grupy przedszkolnej Sallami/Operator drabiny
[Obrazek: hFLirBl.gif]
  Odpowiedz
#4
Inżynier
Never spend 6 minutes doing something by hand when you can spend 6 hours failing to automate it ~Zhuowei Zhang
[Obrazek: NTFSyLu.gif]
  Odpowiedz
#5
eod ja
[Obrazek: CYZRFcP.png]
  Odpowiedz
#6
MARSOC
Operator-Mechanik - rispo
Operator-Strzelec - Dziuba
  Odpowiedz
#7
odbjur, potwierdzam
It's a basic truth of the human condition, that everybody lies. The only variable is about what.
The weird thing about telling someone they're dying is it tends to focus their priorities. You find out what matters to them.
What they're willing to die for. What they're willing to lie for.
~Gregory House
  Odpowiedz
#8
3.Inzynier/Mechanik Mat
  Odpowiedz
#9
MARSOC
Operator-Medyk - Tomo
[Obrazek: Dk2qzWHU0AA6XQk.jpg]
  Odpowiedz
#10
Miejsca dość szybko zapełnione, ale można się wpisać na rezerwę. Być może dorzucę kilka slotów.
Tak naprawdę to ja jestem Makarov
  Odpowiedz
#11
rezerwa Smile
  Odpowiedz
#12
Potwirdzam



Pozdrawiam kadecik KOSZo
[Obrazek: maxresdefault.jpg]
  Odpowiedz
#13
rezerwa.
  Odpowiedz
#14
Rezerwa
  Odpowiedz
#15
rez
[Obrazek: E9vWyK.gif]
  Odpowiedz
#16
Potwierdzam oof'u
  Odpowiedz
#17
AKTUALIZACJA
  • Klapek wpisany na miejsce Dziuby
  • Dodane 3 sloty (wpisane osoby z rezerwy)
  • Dodano zadanie poboczne i zaktualizowano mapę
Tak naprawdę to ja jestem Makarov
  Odpowiedz
#18
Z przykrością wypis Sad
  Odpowiedz
#19
[Obrazek: YDLEYhe.png]

Główne założenia misji
Misja wykonana
- Uzasadnienie
Zadania główne wykonane. Brakło trochę wody/jedzenia z lootu, więc musiałem lekko dopomóc.

Problemy techniczne
Misja zadziałczyła tak jak powinna dopiero w drugim podejściu. W pierwszej wersji prawdopodobnie zbyt dużo było jednostek zombie, które mocno obniżyły płynność działania. W wersji poprawionej ilość jednostek postawionych w edytorze zmniejszona o ok. 50%, dodatkowo zmienione kilka parametrów: narzucony bardzo niski view distance, wszystkie jednostki "uśpione" - wyłączona ich dynamiczna symulacja, która włączała się dopiero w pobliżu graczy oraz kilka obiektów również przestawionych w tryb bez symulacji.
Poprawiłem też czas pojawiania się głodu i pragnienia.

Nieobecności
Kilka osób zrezygnowało po pierwszym nieudanym podejściu. Szkoda, że nie zaczekali 15 min na poprawioną wersję.

Uwagi
W drugiej próbie po falstarcie, która miała być potraktowana bardziej testowo rozgrywka wyszła może trochę za luźno i chaotycznie, przez co bez chcianego klimatu, ale jest to uzasadnione ze względu na zaistniałe okoliczności.

Wnioski
W pierwszej chwili po zakończeniu mógłbym powiedzieć, że misja to spory niewypał, ale po zastanowieniu się stwierdzam, że zebrane doświadczenie i zdobyta wiedza o misjach bazujących na zombie warta była poświęcenia czasu, a była to moja pierwsza misja tego typu.
Mogę uderzyć się w pierś, że w misji wiele rzeczy można było dopieścić, ale wygrała opcja, żeby rozegrać ją w miarę szybko.
Co do ilości zombie na mapie warto odnotować, że wspomaganie się Zeusem wychodzi in plus. W drugiej wersji misji co prawda usunąłem sporą część jednostek, ale potem w trakcie respiłem je z zeusa właśnie, na tyle, że ich ilość mogła być porównywalna do pierwotnej i nie było to odczuwalne pod kątem płynności gry.
Dzięki za przybycie i cierpliwość przede wszystkim, zwłaszcza tym, którzy poczekali do drugiego razu, bez większego marudzenia. Została nuta optymizmu, która motywuje do dalszego tworzenia i dopracowywania swoich dzieł.

Pozdrawiam
Tak naprawdę to ja jestem Makarov
  Odpowiedz
#20
https://www.youtube.com/watch?v=cSGGb3pACL4
Never spend 6 minutes doing something by hand when you can spend 6 hours failing to automate it ~Zhuowei Zhang
[Obrazek: NTFSyLu.gif]
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości