[COOP | 04.10.2019] Red Star rush
#1
Red Star rush
COOP | 04.10.2019 | 20:00

[Obrazek: piBguDW.png]

Opis:
Na pograniczu zachodniej Rosji doszło do spięć między Czarnoruską Republiką, a zamieszkującą tamte tereny mniejszością rosyjską. Czarnorusini prowadzą prozachodnią politykę zagraniczną, która spotyka się z dużą dezaprobatą postkomunistycznej ludności lokalnej. W obliczu braku porozumienia powstaje Ruch Czerwonej Gwiazdy, którego celem jest utworzenie niezależnego państwa w sojuszu z Federacją Rosyjską.
Po szybkim wzroście poparcia rewolucjonistów, Rosjanie postanowili po cichu wesprzeć ChDKZ, bo również zależy im na osłabieniu Czarnorusi. Pod warunkiem dalszej ofensywy na teren wroga zapewniają im zaopatrzenie w paliwo oraz amunicję, a jeśli ta okaże się skuteczna obiecują także dofinansowanie na czas odbudowy i stabilizacji przejętych terenów.
W dzisiejszej misji zmotoryzowany pluton ChDKZ prowadzi ofensywę w prowincji Beketov przez którą przebiega ważny szlak transportowy. Wojska CDF nie nadążają z dosyłaniem wsparcia, więc chcemy szybko zabezpieczyć drogę na południe i umieścić tu swoje oddziały.

Miejsce: Beketov (mapy nie ma w paczce podstawowej - link poniżej w sekcji Mody)

Zadania główne:
 1. Oczyść posterunek Zhuzhelka
 2. Zabezpiecz punkt serwisowy
 3. Oczyść posterunek Krasnye
 4. Zabij oficera CDF w Krasnye
 5. Zabezpiecz most Shalaevo
 6. Sprawdź most Armanikha
 7. Zabezpiecz okolice szpitala w Beketov
 8. Oczyść teren fabryki

Mapa:
Sloty:
Eva-1 (+ BRDM)
 1. TL/Spotter - Dawidoxs
 2. Strz. wyborowy - Mat
 3. Strzelec - DEMO

Eva-2 (+ BRDM)
 1. TL - Vester
 2. MED - Oro
 3. Strzelec MG - Hertyop

Maya (+ BTR)
 1. SL - szachcik
 2. TL - Bon
 3. Strzelec MG - Młody 
 4. Inżynier - wha
 5. Strzelec AT - Tadzio
 6. MED - Siwy

Dina (+ BMP-1)
 1. TL -
 2. Grenadier -
 3. Strzelec MG -
 4. Strzelec AT -
 5. Strzelec - 

Eva-3 (+ BRDM)
 1. TL -
 2. Inżynier -
 3. Strzelec -

Dodatkowe informacje:
Działamy wg założonego planu, gdyż dostaliśmy dość dobre rozpoznanie na terenie wroga. Jednym z priorytetów jest, aby ofensywa była dość sprawna dopóki wróg jest osłabiony. Każda drużyna ma przydział pojazdu, ale są lekko opancerzone a wróg dysponuje dużą ilością ręcznych wyrzutni, więc trzeba uważać.
Pierwszy nasz cel znajduje się w miejscowości Zhuzhelka. Jest tam niewielki punkt serwisowy (2) oraz posterunek (1). Wróg patroluje ten teren w sile ok. 30-50 szt. piechoty bez ciężkich pojazdów. Obie placówki muszą być wyczyszczone.
Kolejny cel to Krasnye Seltsy. Tam również znajduje się posterunek (3) oraz stacjonuje tam oficer CDF-u (4). Siła wroga nieco większa niż w Zhuzhelka, możliwe lekko opancerzone pojazdy.
Najtrudniejszym punktem ofensywy będzie umocniony most Shalaevo (5). Wróg wie, że zależy nam na tym szlaku, więc przerzucił tam sporo sił z okolicy. Jest tam kilka bunkrów, dział statycznych, lekko opancerzonych pojazdów i sporo piechoty w sile większej kompanii. Jako, że nie chcemy dać się rozstrzelać w "wąskim gardle" na moście, będziemy próbować rozproszyć siły i przede wszystkim zaskoczyć wroga od tyłu. Przez rzekę poza mostem prowadzi też niewielka bruzda, która znajduje się na wysokości silosów. Tam też umieścimy jedną z drużyn. Głównym mostem powinno zająć się BMP ostrzeliwując wroga na dystans, natomiast flankować od północy będzie albo Maya albo drużyny Eva. Nie mamy pewności czy wróg nie umieścił już patroli na północy jeziora, więc trzeba tam zachować ostrożność.
Jeśli uda nam się przejąć most ruszymy dalej na południe. Tuż przy miejscowości Armanikha znajduje się kolejny most (6). Nie spodziewamy się tam raczej umocnionego wroga ani żadnego posterunku, ale warto sprawdzić czy most nie jest desperacko zaminowany.
Następnie zostanie już tylko zabezpieczenie miasta Beketov. Wiemy, że po przerzuceniu głównych sił do Shalaevo, pozostałości wojsk CDF zgrupowały się na terenie fabryki (8). W samym mieście również mogą się znaleźć pojedyncze patrole. Ważne jest też dokładne zabezpieczenie okolic szpitala (7) gdzie planujemy mieć przyszły punkt zaopatrzeniowy.


Mody:
Kładziesz się do łóżka, zamykasz oczy i próbujesz nie być na świecie - to jest spanie.
~Zbysiek
Odpowiedz
#2
EVA 1 - Strzelec wyborowy - Mat
Odpowiedz
#3
strzelec
Odpowiedz
#4
Maya - Medyk
Odpowiedz
#5
Maya
5. Strzelec AT- Tadzio
Odpowiedz
#6
Eva 1 - Strzelec
"Oops" ~ Benito Mussolini (1945)
Odpowiedz
#7
hmmmmmmmmmmm to jeszcze drużyna: Dina
Odpowiedz
#8
Eva-2
TL
Odpowiedz
#9
Eva 2
MED- 80% Pana Podręcznika
Pozdrawiam,
Wrr
Odpowiedz
#10
Eva-2 Strzelec MG
Odpowiedz


Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości