Wolisz żeby szycie było włączone na misjach?
Nie, niech zostanie jak jest.
13.33%
2
Tak, szycie powinno być włączone.
20.00%
3
Zależy od misji.
66.67%
10
15 głosów
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja odnośnie systemu Medycznego
#1
Jak w temacie. Kiedyś tu były informacje.
[Obrazek: CYZRFcP.png]
  Odpowiedz
#2
Ja uważam że szycie powinno zostać włączone nie zawsze jest czas czy sytuacja żeby 5 min dawać paka a niektóre rany wgl nie wymagają podania go żeby uzyskać calkowita sprawność bojowa (np. Postrzały w korpus) wystarczy wtedy zszyć ranę (co trwa szybciej) i zolnierz jest gotowy do akcji + dodatkowo zwiększa to sens medyka na misji.Co do używania bandaż elastycznych tylko przez medyków uważam to za bezsens zolnierz ma prawo się tak samo szybko zabandażować jak i medyk który go łata dodatkowo każdy bandaż ma swoją "efektywność" więc po co używać np. 5 jałowych czy / uciskowych skoro można użyć 2 elastyczne na dany typ rany
  Odpowiedz
#3
Doprecyzowując
Skuteczność bandaży na konkretne rany możemy odczytać tutaj: ACE_Medical_Treatment.hpp
Krwotoki są zależne od rodzaju rany zgodnie z konfiguracją: ACE_Medical_Injuries.hpp

Prawidłowa kolejność łatania jest skomplikowana.
ACE na pewnym etapie obliczeń sprowadza krwawienia do dwóch kategorii. Krwotoków z ciała oraz krwotoków z kończyn.

Krwawienie z ciała obejmują maksymalnie 0.9 krwawienia z głowy oraz maksymalnie 1.0 krwawienia z ciała.
Maksymalnie oznacza że krwotok z głowy na poziomie 2.0 będzie sprowadzony do poziomu 0.9. Maksymalna wartość krwawienia z ciała wynosi 1.0.

Kod:
private _bodyBleedingRate = ((_headBleeding min 0.9) + (_bodyBleeding min 1.0)) min 1.0;

Krwawienia z kończyn obejmują maksymalnie 0.3 krwawienia z każdej z rąk oraz 0.5 krwawienia z każdej nogi. Wynik również może wynieść maksymalnie 1.0.
Kod:
private _limbBleedingRate = ((_leftArmBleeding min 0.3) + (_rightArmBleeding min 0.3) + (_leftLegBleeding min 0.5) + (_rightLegBleeding min 0.5)) min 1.0;

Krwawienia z kończyn są zależne od krwawienia z ciała zgodnie z wzorem:

krwawienie_z_kończyn * (1.0 - krwawienie_z_ciała)

Kod:
_limbBleedingRate = _limbBleedingRate * (1 - _bodyBleedingRate);

Ostatecznie wynikiem jest suma krwawienia z ciała i kończyn.

Wnioski
Załatanie ciała powoduje zwiększenie krwawienia kończyn. Kolejność należy ustalić na podstawie zaawansowania obrażeń.

Całość na podstawie fnc_updateWoundBloodLoss.sqf

Nie wiem na jakiej podstawie zestawiasz ilość krwi z opisami gdzie twoje zakresy nawet z sobą nie graniczą.
Poziomy krwi są stałe oraz wynoszą:


Kod:
#define DEFAULT_BLOOD_VOLUME 6.0 // in liters

#define BLOOD_VOLUME_CLASS_1_HEMORRHAGE 6.000 // lost less than 15% blood, Class I Hemorrhage
#define BLOOD_VOLUME_CLASS_2_HEMORRHAGE 5.100 // lost more than 15% blood, Class II Hemorrhage
#define BLOOD_VOLUME_CLASS_3_HEMORRHAGE 4.200 // lost more than 30% blood, Class III Hemorrhage
#define BLOOD_VOLUME_CLASS_4_HEMORRHAGE 3.600 // lost more than 40% blood, Class IV Hemorrhage
#define BLOOD_VOLUME_FATAL 3.0 // Lost more than 50% blood, Unrecoverable
Na podstawie script_macros_medical.hpp
Never spend 6 minutes doing something by hand when you can spend 6 hours failing to automate it ~Zhuowei Zhang
[Obrazek: NTFSyLu.gif]
  Odpowiedz
#4
(03-05-2021, 22:12)Mat napisał(a): Ja uważam że szycie powinno zostać włączone nie zawsze jest czas czy sytuacja żeby 5 min dawać paka a niektóre rany wgl nie wymagają podania go żeby uzyskać calkowita sprawność bojowa (np. Postrzały w korpus) wystarczy wtedy zszyć ranę (co trwa szybciej) i zolnierz jest gotowy do akcji + dodatkowo zwiększa to sens medyka na misji.Co do używania bandaż elastycznych tylko przez medyków uważam to za bezsens zolnierz ma prawo się tak samo szybko zabandażować jak i medyk który go łata dodatkowo każdy bandaż ma swoją "efektywność" więc po co używać np. 5 jałowych czy / uciskowych skoro można użyć 2 elastyczne na dany typ rany


Jak chcesz się wykrwawiać bo rany ci się otwierają co minutę to proszę bardzo, ja do niczego nie zmuszam.
Jedyna sytuacja kiedy elastyki się przydają to jak od razu obok nas jest medyk żeby nas szył, a uciskowe nie są takie złe jakbyś zobaczył tabelkę ze źródła.

Ewentualną dalszą dyskusję proszę prowadzić poza tym tematem.
[Obrazek: CYZRFcP.png]
  Odpowiedz
#5
(03-05-2021, 22:12)Mat napisał(a): Ja uważam że szycie powinno zostać włączone nie zawsze jest czas czy sytuacja żeby 5 min dawać paka a niektóre rany wgl nie wymagają podania go żeby uzyskać calkowita sprawność bojowa (np. Postrzały w korpus) wystarczy wtedy zszyć ranę (co trwa szybciej) i zolnierz jest gotowy do akcji + dodatkowo zwiększa to sens medyka na misji.Co do używania bandaż elastycznych tylko przez medyków uważam to za bezsens zolnierz ma prawo się tak samo szybko zabandażować jak i medyk który go łata dodatkowo każdy bandaż ma swoją "efektywność" więc po co używać np. 5 jałowych czy / uciskowych skoro można użyć 2 elastyczne na dany typ rany
Aktualnie gramy tak że rany się same szyją przy bandażowaniu nie trzeba dawać paka wcale. PAK leczy dodatkowe efekty uboczne jak bujanie broni itp i byłby wymagany aby to wyleczyć do końca niezależnie czy szycie jest włączone czy nie.
Never spend 6 minutes doing something by hand when you can spend 6 hours failing to automate it ~Zhuowei Zhang
[Obrazek: NTFSyLu.gif]
  Odpowiedz
#6
UPDATE 03.05.2021:
Kolory statusu ran w menu medycznym się nie zgadzały.
Dodano kilka nowych informacji.
[Obrazek: CYZRFcP.png]
  Odpowiedz
#7
Wydaje mi się, że większość graczy preferuje w miarę dynamiczną grę i wydłużanie czasu leczenia/powrotu na front raczej wyjdzie in minus.
Tak naprawdę to ja jestem Makarov
  Odpowiedz
#8
(03-05-2021, 22:40)kbz napisał(a):
(03-05-2021, 22:12)Mat napisał(a): Ja uważam że szycie powinno zostać włączone nie zawsze jest czas czy sytuacja żeby 5 min dawać paka a niektóre rany wgl nie wymagają podania go żeby uzyskać calkowita sprawność bojowa (np. Postrzały w korpus) wystarczy wtedy zszyć ranę (co trwa szybciej) i zolnierz jest gotowy do akcji + dodatkowo zwiększa to sens medyka na misji.Co do używania bandaż elastycznych tylko przez medyków uważam to za bezsens zolnierz ma prawo się tak samo szybko zabandażować jak i medyk który go łata dodatkowo każdy bandaż ma swoją "efektywność" więc po co używać np. 5 jałowych czy / uciskowych skoro można użyć 2 elastyczne na dany typ rany


Jak chcesz się wykrwawiać bo rany ci się otwierają co minutę to proszę bardzo, ja do niczego nie zmuszam.
Jedyna sytuacja kiedy elastyki się przydają to jak od razu obok nas jest medyk żeby nas szył, a uciskowe nie są takie złe jakbyś zobaczył tabelkę ze źródła.

Ewentualną dalszą dyskusję proszę prowadzić poza tym tematem.
 No o ile się nie mylę to nie mam biegać przez całą misję na bandazach tylko mam sie zabandażować żeby się nie wykrwawic do czasu połatania przez medyka [Obrazek: wink.png]
  Odpowiedz
#9
Aktualnie kiedy zszywanie jest wył. to rola medyka sprowadza się do polewania nalewek i dawania buziaczków z cudu ozdrowienia jakim jest PAK. Więc generalnie nie jest to jakaś niezbędna rola do biegania dalej. Zrobienie medyka bardziej poważną rolą, czyli wł. zszywania spowoduje, że już daleko się nie pobiegnie, bo skończą się bandaże. Dla mnie super. Dla innych pewnie nie. Biorąc też pod uwagę bardziej casualowy styl gry, wydaję się dla mnie najlepszym rozwiązaniem zależność od misji. Raz na jakiś czas lub jak jakiś miszionmejker lubi to sobie to włączy (o ile technicznie wył. i wł. jest prostą sprawą) .
[Obrazek: Dk2qzWHU0AA6XQk.jpg]
  Odpowiedz
#10
Zużywalność PAK załatwia sprawę bo jednak trochę zajmują miejsca. Z drugiej strony jak włączymy zszywanie ran przez medyków, a taki medyk nam weźmie i padnie to sie robi śmiesznie. Była kiedyś taka misja, że medyk zdechł dosyć szybko i cała reszta sie wykrwawiła bo nie nadążali z łataniem bandażami
Pozdrawiam,
Wrr
  Odpowiedz
#11
Dlatego dobrze żeby było min. 2 medyków na misjach
  Odpowiedz
#12
To ja się lekko przypie*dolę do ogółu jeśli można. Przypomnijcie mi chociaż jedną misję, która była grana powoli, "immersyjnie", z klimatem i w miarę niedawno (powiedzmy max 1-2 lata wstecz) gdzie faktycznie szycie ran lub inne realistyczne/ mil-simowe i spowalniające grę elementy byłyby fajnym uzupełnieniem rozgrywki, pożądanym przez graczy. Żeby ułatwić Wam zadanie podpowiem - no prawdopodobnie nie było lub może jakaś przypadkowa jedna i wcale nieprawda. 

To że system medyczny wygląda jak wygląda nie jest przypadkiem, szycie nie jest wyłączone przypadkiem, tylko poparte jest to wieloma obserwacjami i dyskusjami przed/po misjach. Nie chcę tu nikogo atakować i nie chcę, żeby to było odebrane jako jakiś zarzut, ale w gruncie rzecz ujmując no my tak po prostu gramy - bez zaangażowania i for fun. 
Wbrew pozorom missionmaker nie ma w tej grupie pola do popisu, bo zakres tolerancji graczy, jeśli chodzi o gameplay jest baaaardzo wąski. Śmiem nawet stwierdzić, że wszystkie misje rozgrywane są tak samo. 
I w zasadzie nikt nie zadaje sobie już pytania dlaczego tak jest. A wypunktować można sporo, m.in. 
- notoryczny brak dyscypliny (tak, wystarczy 1-2 osoby żeby zepsuć misję mm-kerowi i reszcie graczy)
- brak zaangażowania w przebieg misji (nikt nie czyta opisów misji, nikogo poza TL nie interesuje stan drużyny i obecna sytuacja podczas misji)
- brak zaangażowania w odprawy po misji (brak konstruktywnej oceny, analizy, krytyki)
- wąski zakres umiejętności/ niska znajomość mechaniki gry i brak rozwoju w tym kierunku (ciągle te same osoby w tych samych rolach, deficyt dowódców albo spróbuj zrobić misję samolotami - powodzenia).

Możemy się za to pochwalić egoistycznym podejściem gdy np. zasoby na misji są ograniczone i MÓJ ekwipunek jest najważniejszy, gdy mm dokładnie przygotuje lokację do zbadania a my robimy speedrun, zostawiając przy tym połowę drużyny z tyłu (włącznie z dowódcą), bo przecież JA muszę pierwszy dotrzeć do wyjścia i to JA muszę zabić Makarova. Albo gdy MM spędzi 2-3 dni nad robieniem misji a my się z niej wypiszemy na kilka godzin przed.
.
.
.
Podsumowując - grupa ma niski próg wejścia nie bez powodu. FF jest odpowiedzią na wpadkę z ACP gdzie gracze nie mieli nic do powiedzenia przez dyktaturę. Nasza gra wygląda jak wygląda, bo CHCEMY żeby tak wyglądała. Administracja oddała grupę w ręce społeczności, bo takie były oczekiwania. Okazało się, że społeczność gdy nie ma wspólnego wroga i nie ma z kim się napier*alać to ma wyje*ane i niewiele potrafi wymyślić (spokojnie to cecha narodowa, nie trzeba się tym przejmować). I tak, wiem, że administracja też tylko pachnie, ale strategia minimalistycznego podejścia od góry jest zamierzona i w sumie to i tak we 2 z Marcinem poświęcamy dużo więcej uwagi, czasu i środków, żeby to działało, niż pozostałe ~kilkanaście osób. 
Ogółem jeśli coś się zmieniło i chcemy grać Armę jakoś bardziej poważnie to dla mnie żaden problem i możemy temat przedyskutować. Inaczej problem braku zaangażowania jest prawdopodobnie nie do rozwiązania (przynajmniej do czasu wyjścia Army 4). Więc przepraszam @zbysiek, ale na tą chwilę marnujesz swój czas, bo nie uzyskasz zamierzonego wpływu na grę. Gracze mają malutkie móżdżki i nie pamiętają już, że spadanie bandaży tylko ich wkur*iało. Wynik ankiety zinterpretowałbym jedynie jako chęć zmiany czegokolwiek, bo nudno.
Tak naprawdę to ja jestem Makarov
  Odpowiedz
#13
A może poprostu wprowadzić zasadę ze gdy miasionmaker zaznaczy że gramy RP to gramy RP i Uj a komu się nie podoba niech się nie zapisuje. I wtedy można by włączyć szycie jakieś taktyki i wgl bo są w tej grupie osoby które wiem że umieją grać RP i "poważnie" może nie z kijem w dupie ale przynajmniej umieją wczuc się ze to symulator a przez takich parę osób które lecą do przodu nie słuchaja dowódcy ani nikogo to reszta stwierdza że po co się wysilać tak samo w przypadku dowodzenia. Sam bym po dowodził ale jak widzę co się dzieje na misjach to aż mi się odechciewa produkować wymyślać podejścia strategie jak wiem że i tak znajdzie się parę osób które będą miały to gdzieś bo he he zróbmy żeby było śmiesznie hehehe a pójdę sobie do przodu nie będę nikogo słuchał i tak jak ja też nie jestem bez wad tak staram się przynajmniej pilnować żeby drużyna szła w kupię jak najczęściej szachu ruszy i nikt nie patrzy to mówię "idziemy" bo reszta jest zajęta swoimi sprawami
  Odpowiedz
#14
Zgadzam się z Matem, aby to mission maker decydował o tym jak trudne i immersyjne powinno być leczenie na misji. Nie ma sensu robić ogromnego realizmu na hop siup, to jednak nie jest grupa pokroju military simulation, tudzież większość osób preferuje mniej wymagającą i bardziej przystępną rozgrywkę, a co się z tym wiąże, również łatwiejszy system medyczny. Z drugiej strony mogę jednak powiedzieć, że osobiście nie miałbym problemu z mniej "wybaczającym" leczeniem się, no ale jednak nie zmienia to faktu, że gra tu sporo osób o różnych poglądach w tej sprawie no i warto też zwrócić uwagę, że nie bez powodu Friendly Fire jest luźną grupą, a nie kolejną podróbką np. A3C. Jak dla mnie temat można streścić do prostego "to zależy", ale podkreślam jeszcze raz, że ewentualne zmiany są mi obojętne, mogę się podpasować, ale nie zmienia to faktu iż leczenie się i jego trudność powinno zostawić się mission makerom.
Prezydent, Zeus, VIP, pułkownik z lotniskowca.

[Obrazek: 2RjCfwn.jpg]

[Obrazek: tenor.gif?itemid=20018143]
  Odpowiedz
#15
A propos jeszcze takie post scriptum: jak chcemy coś urealistyczniać to powinniśmy zacząć od dyscypliny grupy, ale wątpię w to póki co (nawet patrząc czasami po sobie XD)
Prezydent, Zeus, VIP, pułkownik z lotniskowca.

[Obrazek: 2RjCfwn.jpg]

[Obrazek: tenor.gif?itemid=20018143]
  Odpowiedz
#16
"zależne od mission maikera napisz odrazu czy jest szycie czy nie w opisie i tyle żeby tylko ostrzec wszystkich zawczasu"
Szachcik szkodzi zorganizowanej grupie FF Confused
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości